Sekrety szkolnych korytarzy

Sekrety szkolnych korytarzy

Thriller psychologiczny na jak najbardziej aktualne tematy

Autor książki, Marcel Moss, w mistrzowski sposób ukazuje skomplikowane mechanizmy ludzkiego umysłu. Poruszając współczesne i codzienne tematy zwraca uwagę na problemy, które często umykają w szybkim tempie życia. “Nie wiesz dlaczego możliwe do zakupu w księgarni Tania Książka” to powieść szokująca i poruszająca nawet te struny wrażliwości, które chowamy w sobie bardzo głęboko.

Szkoła pełna tajemnic

Społeczność liceum Freuda jest poruszona nagłym zniknięciem jednej z uczennic. Niektórzy są wręcz wstrząśnięci i bardzo zaniepokojeni ostatnim wydarzeniem. W tak prestiżowej placówce rzadko zdarzały się sytuacje budzące tyle trudnych emocji. Z relacji osób,które znały dziewczynę, wynika, że wsiadała do nieznanego samochodu. To był ostatni raz, kiedy była widziana w okolicach szkoły. Później ślad po niej zaginął. Niektórzy podejrzewają, że zniknięcie uczennicy może być powiązane z jej stanem zdrowia. Na jaw wychodzi, że nastolatka choruje na depresję i w ostatnim czasie  przechodzi ciężkie chwile.

Niesłuszne podejrzenia?

Po kilku miesiącach śledztwo ujawnia szokujące fakty. Odkrywa również powiązania pomiędzy zniknięciem Dagmary i jej koleżankami Martą, Sarą i Wiki. Okazuje się, że pomiędzy dziewczynami od jakiegoś czasu toczył się konflikt. Nastolatki poruszone wydarzeniami i wystraszone sugerowanymi przez śledczych przypuszczeniami, zaczynają prowadzić własne dochodzenie. Bardzo zależy im, żeby odkryć prawdę na temat zniknięcia Dagmary i jednocześnie oczyścić się z ciążących na nich podejrzeń.

Piętrzące się pytania

Z każdym kolejnym tygodniem zaginięcie Dagmary budzi coraz więcej pytań. Zwłaszcza, że na jaw wychodzą informacje dotyczące krążącego w sieci wyzwania dla nastolatków. Wyzwanie budzi przerażenie w lokalnej społeczności. Wykonanie go wiąże się z popełnieniem samobójstwa, a wśród ofiar jest już jeden z nastolatków. Wokół sprawy krąży wiele domysłów i plotek. Czy zniknięcie dziewczyny to zwykła ucieczka z domu, która zdarza się wśród młodzieży? Jakie były jej powody? A może istnieje związek pomiędzy zaginięciem Dagmary i sprawą samobójstwa chłopaka?

Daniel